Služby

Sanace zdiva

Chemické injektáže – líniové a difúzní clony – tyto metody vytvorí dodatečnou horizontální izolaci proti vzlínající vlhkosti. Tlakovou injektáž provádíme v cihlovém, kameném i smíchaném zdivu.
Injektáž se provádí za pomoci vrtaných packerů (ventilů) a směs se tlačí přes tyto jednostranné ventily do zdiva pomocí injektážních čerpadel. U zdiva širšího jak 800 mm se injektuje z obou stran, při menší tloušce zdiva je možné provést injektáž z jedné strany. Po provedení injektáže se použité packery odstraní a vyvrtané díry se zaplní cementovou suspenzí. V případě nekompaktního zdiva se provádí před injektáž – výplň cementovými suspenzemi. Do takto upraveného zdiva sa aplikuje hydroizolační směs. Provádí se omítání okamžitě po aplikaci injektáže, je nutné použít sanační omítku.

Podřezávání retězovou píilou tato metoda patří k mechanickým metodám sanace mokrého zdiva. Podřezávání retězovou pilou můžeme provádět u cihlového zdiva, které má průběžnou ložnou spáru.
K úspešné realizaci je potřebný přístup z obou stran sanovaného zdiva. Podřezávání zdiva provádíme v maximální délce 1000 mm (podle soudržnosti zdiva). Přerezaná spára se vyčistí stlačeným vzduchem a ruční pilou a vloží sae fólie. Zdivo se z obou stran zajistí proti sednutí natlačením plastových statických klínů. Po zajistění se pokračuje v řezaní dalšího úseku. Po zaizolovaní celého objektu se provede tlakové vyplnění přeřezané spáry cementovou směsí za pomoci vřetenového čerpadla. Provádí se omítání okamžite po aplikaci fólie, je nutné použít sanační omítku.

Dodatečné zarážení nerezové plechy – mezi metody sanace vysušení mokrého zdiva, které mají trvalý účinek podle WTA patří i metoda strojního zarážení nerezových vlnitých plechů z tvrdé nerezavějící ocele do spáry ve zdivu.
Pro úspešnou sanaci je potřeba přístup k izolovanému zdivu aspoň z jedné strany a to vždy cca 1000 mm (velikost strojního zařízení) + šírka zdiva. Je nutné, aby byla průběžná ložná spára zdiva a pro jednoduchší vedení plechů je tuto nutné osekat. Nerezové desky se vrážejí s přesahem 20 až 50 mm (dvě až tři vlny). V rozích se desky překládají kolmo přes sebe, aby prřeložení bylo minimálně 80 mm. Pokud to situace dovoluje napojí se vodorovné izolační pásy přímo na plechy natavením. Provádí se omítání okamžite po aplikaci plechů, je nutné použít sanační omítku.

CHEMICKÉ INJEKTÁŽE – LÍNIOVÉ A DIFÚZNÍ CLONY

Gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris.

Naše realizace

  • Rodinné domy.
  • Panelové domy.
  • Historické stavby.